Через надмірну вологість ґрунту, фермери Польщі в цьому сезоні будуть мати проблеми з якістю картоплі та її зберіганням. Про це повідомляє портал sadyogrody.pl., з посиланням на фахівців Інституту селекції та акліматизації рослин Польщі.

"Відсутність складських приміщень з належними умовами зберігання - найбільша проблема картопляної галузі в країні. Особливо актуальним це питання стає в сезон опадів та надмірної вологості грунту, коли ми усвідомлюємо, що у нас немає сховищ з належною системою вентиляції для висушування картоплі", - розповідає експерт галузі рослинництва Войцех Новацький.

Фермери розповідають, що картопля, яку вони збирають зараз має погану якість, а в деяких випадках, через постійні дощі, врожай просто залишається гнити на полі.

Через погану якість врожаю та відсутність належних умов для зберігання виробники стараються якомога швидше розпродавати свій врожай. Залежно від якості, гуртова ціна на картоплю в Польщі зараз коливається в діапазоні 0,20-0,45 zl/кг (0,04-0,10 EUR/кг). Для порівняння в сусідній Україні господарства пропонують картоплю дещо дорожче, по 0,10-0,12 EUR/кг, повідомляє портал «Інфо-Шувар» з посиланням на дані власного моніторингу.

Ситуація із сортами картоплі, які призначені для переробки та виготовлення крохмалю дещо відрізняється. За словами виробників, якість сировини є доволі непоганою, а вміст крохмалю в ній досягає 18-19%. Врожайність таких сортів картоплі оцінюється приблизно в 30 ц/га, а ціна на сировину для переробки досягає 0, 3 zl/кг (0,069 EUR/кг).Джерело: https://info.shuvar.com